Irlandia – Polska

Paczki i przesyłki z Irlandii do Polski

Paczki standardowe *

SkądDokądWaluta  do 5 kg  do 15 kgdo 30kg *Do 40kg *
PolskaIrlandiaEUR 27   29 3945
IrlandiaPolskaEUR 27   29 3945

dostawa 4-6 dni roboczych **  

Inne przesyłkiWaluta
Nie transportujemy telewizorów
RowerEUR39
Komputer stacjonarny PCEUR35
 Laptop EUR29

Paczka zawierająca tylko w/w przedmiot

Polska społeczność w Irlandii jest największą mniejszością narodową w tym kraju. Szacuje się, że na tej podzielonej nieproporcjonalnie pomiędzy „dwie Irlandie” wyspie przebywa ok. 180-200 tysięcy naszych rodaków. Paczki z Irlandii do Polski oraz przesyłki Polska-Irlandia  wozimy klika razy w tygodniu w różne lokalizacje na terenie całego kraju świętego Patryka, oddalonego od Polski o ok. 2300 km (odległość Warszawa-Dublin).

Okres przedświąteczny to czas wzmożonego ruchu na pocztach oraz w firmach kurierskich. Nie zawsze możemy odwiedzić swoich bliskich i wręczyć im okolicznościowe prezenty, dlatego decydujemy się na ich wysyłkę. Ubrania, zabawki, słodycze: dokąd wysyłamy najczęściej takie paczki? Irlandia jest pod tym względem w czołówce – bardzo wiele polskich rodzin posiada bliskich lub przyjaciół właśnie w tym kraju.

Zanim oddamy nasze przesyłki kurierowi warto zastanowić się, w jaki sposób zapakować paczkę. Musi być ona zapakowana starannie i szczelnie, a zarazem bezpiecznie oraz zgodnie z wymogami danej firmy. Ale samo opakowanie to nie wszystko – liczy się także zawartość. Jeśli chodzi o paczki, Polska – Irlandia to trasa, na której nie możemy przesyłać wyrobów tytoniowych, alkoholi oraz narkotyków. Taki sam zakaz dotyczy również materiałów pornograficznych, żywych i martwych zwierząt oraz… słomy. Warto zapoznać się zatem ze szczegółowymi wymogami dotyczącymi przesyłanych przedmiotów.

Czy tyczy się to również zwrotnej paczki? Irlandia – Polska to trasa, która także rządzi się swoimi prawami, dlatego przed nadaniem powinniśmy zasięgnąć szczegółowych informacji w firmie transportowej. Jeśli zatem chcemy, by naszą przesyłką zajął się kurier – Irlandia, Anglia i wiele innych krajów jest obsługiwanych przez duże sieci firm kurierskich. Wpisując w wyszukiwarkę frazę „kurier Polska Irlandia” znajdujemy mnóstwo wyników – skąd zatem wiedzieć, jak wybrać najlepszą firmę? Przede wszystkim porównajmy cenę oraz czas realizacji naszej dostawy. Czy paczki do Irlandii są dostarczane pod same drzwi odbiorcy? Kiedy możemy spodziewać się, że zapuka do niego kurier? Irlandia jest pod tym względem dość wysoko w rankingu dostaw – wystarczy kilka dni, by nasza paczka dotarła do punktu przeznaczenia. Paczki z Irlandii do Polski także mają do przebycia długą drogę – najpierw przez całą Zieloną Wyspę. Tam zajmuje się nimi irlandzki kurier. Irlandia – Polska to przecież trasa oddzielona morzem, dlatego nasza paczka może napotkać po drodze rozmaite przygody.

Jeśli planujecie Państwo wysyłkę firmową lub prywatną i zdecydowaliście, że powinien dostarczyć ją nasz kurier, Irlandia-Polska lub Polska-Irlandia to trasy, które ma pokonać bezpiecznie Wasza paczka – trafiliście pod najwłaściwszy adres. To gwarancja rozsądnej cenowo dostawy door to door.

Paczki z Irlandii do Polski oraz przesyłki Polska-Irlandia dostarczamy w ciągu 4-6 dni roboczych.

Gdy zamierzamy nadać przesyłki zagraniczne, cennik jest jednym z pierwszych elementów, na który zwracamy uwagę. Chcemy wiedzieć, jaką kwotę będziemy musieli zapłacić za przygotowany przez nas pakunek. Zdarza się, że niektóre firmy zajmujące się transportem przesyłek ustanawiają skomplikowany dla niewprawionej osoby przelicznik miar i wag przesyłek, który nie ułatwia wyliczenia i ustalenia ostatecznej ceny. Stosujemy bardzo prosty i zrozumiały obejmujący standardowe przesyłki zagraniczne cennik. Jeśli paczka wpisuje się w parametry standardowej, cena będzie zgodna z podaną na stronie internetowej. Przesyłki większe lub cięższe również z łatwością wycenicie Państwo kontaktując się z naszym biurem telefonicznie lub mailowo.

* Opłata za jedną paczkę o standardowych wymiarach – określonych na stronie „Jak Pakować”.
**Odbiór paczek możliwy jest już następnego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku)

Odbiór przesyłek następuje po zaksięgowaniu opłaty za transport.