Niemcy – Polska

Paczki standardowe *

SkądDokądWalutaDo 5 kg *Do 15kg *Do 30kg *Do 50kg*
NiemcyPolskaEUR252933 75

dostawa 2-3 dni robocze **

Inne przesyłkiWaluta
Telewizor/ Monitor do 32” LCD LEDEUR35
Telewizor/ Monitor 32-42” LCD LEDEUR37
RowerEUR35
Komputer/ LaptopEUR35

Paczka zawierająca tylko w/w przedmiot


Dzięki rozwojowi infrastruktury pomiędzy Polską a Niemcami od kilku lat odbywa się wzmożony ruch. Autostrada z Warszawy do Berlina pozwala znacznie szybciej niż jeszcze kilka lat temu dotrzeć ze stolicy Polski nie tylko do Berlina, ale również w dużo odleglejsze zakątki naszego zachodniego sąsiada.

Na terytorium Niemiec mieszka obecnie ok. 2 mln osób, które mają powiązania z Polską – obywatelstwo lub pochodzenie. Wielu z naszych rodaków nie przebywa tam na stałe, ale wyjeżdża do pracy na krótszy lub dłuższy pobyt, głównie w celach zarobkowych. Wiele firm niemieckich ma w Polsce swoje przedstawicielstwa; również polskie przedsiębiorstwa prowadzą działalność za naszą zachodnią granicą. Paczki do Niemiec często wysyłane są do sezonowych emigrantów, którzy w przesyłkach zwrotnych przekazują pakunki dla swoich bliskich. Dostarczamy również przesyłki firmowe – dokumenty oraz paczki. Relatywnie niewielka odległość pomiędzy naszymi krajami sprawia, że kurier do Niemiec dociera w 2-3 dni robocze dostarczając przesyłkę w różne, nawet odległe miejsca. Podobnie jest z sytuacją, doręczania paczki z Niemiec do Polski.
Paczki Polska-Niemcy odbieramy kilka razy w tygodniu po uprzednim zgłoszeniu dokonanym przez Klienta za pośrednictwem formularza na stronie www.

* Opłata za jedną paczkę o standardowych wymiarach – określonych na stronie „Jak Pakować” 

**Odbiór paczek możliwy jest już następnego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku)

Przy nadaniu paczek z Polski i Irlandii zamówienia należy składać najpóźniej do godz. 18:00 (czasu polskiego), w dniu przed wysyłką.

Przy nadaniu paczek z innych krajów zamówienia należy składać najpóźniej do godz. 15:00 (czasu polskiego), w dniu przed wysyłką.