Polska – Francja

Kurier Polska – Francja

Paczki standardowe *

dostawa 3-4 dni roboczych **

SkądDokądWaluta30kg *Do 40kg*
PolskaFrancjaEUR5570
FrancjaPolskaEUR5570
Inne przesyłkiWalutaCena
Nie transportujemy telewizorów

Paczka zawierająca tylko w/w przedmiot

Polska emigracja we Francji ma długoletnią tradycję, dlatego dziś wciąż chętnie nasi rodacy odwiedzają ten od wieków przychylny nam kraj. W czasach historycznej i politycznej zawieruchy gościł i wielkich naszego narodu, i zwykłych ludzi przybywających na emigrację zarobkową. Już wtedy rodziny wysyłały robotnikom paczki do Francji, w których, jak można przypuszczać, znajdowały się skromne dary. Dziś Polonia francuska to ok. 1 mln osób, które deklarują swoje związki z ojczyzną przodków.

Jeśli zdecydowaliście się, że Państwa przesyłkę ma dostarczyć nasz kurier, Polska-Francja jest natomiast trasą, na której mamy przemieścić przesyłkę firmową lub prywatną, zrobimy to w ciągu 3-4 dni roboczych. W ramach naszej oferty z paczka z Polski lub po odbiór paczki zagranicznej wysyłany jest kurier do Francji, na którego ręce będziecie Państwo mogli przekazać przesyłkę. Ta z kolei zostanie przekazana bezpośrednio pod wskazany adres.

Wysyłając przesyłkę na terenie Polski możemy spodziewać się doręczenia nawet następnego dnia roboczego. W przypadku jednak wysyłki do innych krajów czas ten wydłuża się z powodu odległości – to zrozumiałe. Jeśli posiadamy rodzinę lub przyjaciół na terenie Francji, taka podróż będzie naprawdę spora.

Jaką trasę musi zatem przebyć nasza paczka i kurier? Polska – Francja to spora odległość, więc po drodze paczka zahacza o wiele krajów europejskich. Na co dzień nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak wiele zwiedziły nasze paczki do Francji. Począwszy od polskich miast, poprzez Czechy, Słowację, Węgry, Słowenię i Włochy – wszystko w zależności od tego, jaką trasę wybrał kurier. Do Francji można bowiem dostać się także przez Belgię i Holandię; w obu przypadkach jest to naprawdę długa droga. Podczas niej nasza paczka napotyka rozmaite osoby oraz środki transportu. Kto wie, może odpocznie na chwilę w pobliżu Wieży Eiffla lub w siedzibie firmy tuż nad Sekwaną?

Niezależnie jednak od przebytej odległości możemy liczyć na jej dostarczenie pod same drzwi odbiorcy. Miarą jakości firmy transportowej jest nie tylko czas dostarczenia. Drugim ważnym czynnikiem jest także cena – blisko 1500 kilometrów do przebycia będzie wiązało się z koniecznością poniesienia wyższych kosztów niż przy wysyłce chociażby z Wrocławia do Lublina. Mimo to warto, bowiem koszt przesyłki często nie ma znaczenia w porównaniu z radością, jaką daje otrzymanie przesyłki od najbliższych. Z tą radością wiąże się także trzecia, wcale nie najmniej ważna kwestia: stan paczki.

* Opłata za jedną paczkę o standardowych wymiarach – określonych na stronie „Jak Pakować” 

**Odbiór paczek możliwy jest już następnego dnia roboczego (od poniedziałku do piątku)

Przy nadaniu paczek z Polski i Irlandii zamówienia należy składać najpóźniej do godz. 18:00 (czasu polskiego), w dniu przed wysyłką.

Przy nadaniu paczek z innych krajów zamówienia należy składać najpóźniej do godz. 15:00 (czasu polskiego), w dniu przed wysyłką.