Zlokalizuj przesyłkę

Jak pakować

Maksymalny wymiar paczki „Standard”

Standardowa paczka musi zmieścić się w następujących rozmiarach.jak_pakowac
Suma 2x wysokości (A) + 2 x szerokości (B) + 1 x długość (C) nie może przekroczyć 300 cm. Przy czym najdłuższy bok (C) nie może również przekroczyć 175 cm (w szczególnych przypadkach 200 cm)

Przykładowe maksymalne wymiary paczki:

  • 50x50x100 (2×50+2×50+100 = 300)
  • 40x70x80 (2×40+2×70+80 = 300)

Paczki nadane jako standardowe, których wymiary przekroczą maksymalne nie będą odebrane do przewozu lub zostaną zwrócone nadawcy na jego koszt jeśli przekroczenie wymiarów zostanie odkryte na późniejszym etapie transportu.
Prosimy kontaktować się z nami w każdym przypadku gdy paczka przekracza standardowe wymiary przed złożeniem zamówienia.

 

Paczki niestandardowe

Prosimy o kontakt w przypadku przesyłek niestandardowych wymiarowo.

 

Opakowanie i zabezpieczenie

Za najwłaściwsze opakowanie paczki uznaje się pudełko kartonowe, odpowiednio sztywne aby umożliwiało swobodne przemieszczanie bez uszkodzenia zawartości i opakowania.
Paczka powinna być dobrze oklejona taśmą pakunkową, każda krawędź paczki powinna być zaklejona taśmą. Całość paczki powinna bys również oklejona przezroczystą folia strech, ta sama funkcje moze rowniez spelnić przezroczysta folia spozywcza.. Nie zalecamy oklejania paczki szarym papierem.
Odpowiedzialność za odpowiednie zabezpieczenie zawartości paczki i jej przygotowanie do transportu spoczywa na Nadawcy.
W celu zabezpieczenia zawartości radzimy korzystać ze ścinek styropianowych, styropianu, folii bąbelkowej lub innych wypełniaczy. Zawartość paczki nie powinna się przemieszczać wewnątrz kartonu, każda wolna przestrzeń powinna być wypełniona (folia bąbelkowa/styropian/inny wypełniacz).
Do przewożenia materiałów szklanych i delikatnych zalecamy stosowanie specjalnych to tego celu przeznaczonych opakowań.
W przypadku przesyłania elektroniki itp zawartości małych rozmiarów (np dekoder TV, laptop, kamera) należy go umieścic w większym kartonie (tzw pakowanie box in box), odpowiednio zabezpieczonym wewnątrz wypełniaczem z zachowaniem maksymalnych wymiarów standardowych paczki
Na każdej paczce należy umieścić pełne dane Odbiorcy: Imię i Nazwisko/Adres wraz z kodem pocztowym/Telefon kontaktowy. W środku kartonu należy również umieścic kartkę z tymi samymi danymi.
UWAGA: Przy odbiorze paczki należy dokładnie sprawdzić stan opakowania i wszelkie zastrzeżenia odnośnie ewentualnych uszkodzeń zawartości należy zgłosić kurierowi przed pokwitowaniem odbioru.

 

Karton

Z zasady paczka powinna stanowić jedna nierozerwalna całość, co zapewnia jej trwałość i umożliwia dotarcie w całości do Adresata.

 

Rowery

Kierownica powinna być skręcona o 90 st (w jednej linii z kołem), pedały odkręcone i wkręcone od wewnętrznej strony ramion korby. Kierownica i siodełko powinno być obniżone do najniższego poziomu. W celu zmniejszenia wymiarów przesyłki można również odkręcić przednie koło oraz tylne koło i ułożyć przy ramie roweru tak, aby zmniejszyć długość przesyłki. Przesyłka zawierająca rower powinna być zapakowana w karton rowerowy lub podobny, równie wytrzymały (np karton po TV). Pozwoli to zarówno na sprawne przemieszczanie dużej przesyłki jak i zapewni odpowiednie zabezpieczenie w czasie transportu.
Takie kartony sa dostępne w sklepach rowerowych i najczęsciej wydawane chętnym za darmo gdyż sklepy pozbywają się ich po dostawie.
W przypadku rowerów prosimy koniecznie zaznaczyc w Uwagach do zamówienia że rower został przygotowany w kartonie oraz podać rzeczywiste wymiary kartonu w zamowieniu.
UWAGA w przypadku nadania roweru w krajach Irlandia, Wielka Brytania, Holandia, Belgia, Niemcy max wymiar kartonu ( liczonego wg powyższego wzoru ) nie moze przekroczyć 300 cm. Rowery nadawane z Polski mogą osiągnąć wymiar 330 cm Wynika to z wymogów transportowych. Istnieje mozliwosc wyslania roweru w 2 kartonach w rozmiarach Standardowych jesli rower nie miesci sie do 1 paczki, zachowujac cenę paczki rowerowej. Prosimy o kontakt mailowy w takich przypadkach.

 

Telewizory/monitory

UWAGA: Nie przewozimy TV plazmowych, jedynie LCD/LED. Telewizory i monitory powinny być transportowane w oryginalnym opakowaniu, zabezpieczone styropianem/folią bąbelkową. Ekran telewizora/monitora powinien być dodatkowo zabezpieczony panelem ze styropianu ułożonym między nim a opakowaniem. Sprzęt przewożony w nieoryginalnym opakowaniu w przypadku uszkodzenia może być wykluczony z reklamacji.
Komputery

Notebooki powinny być dobrze zabezpieczone w czasie przewozu, najlepiej w oryginalnym pudełku kartonowym i dodatkowo umieszczone w wiekszym kartonie (box in box), wypelnionym zabezpieczeniami (miekkim wypelniaczem np folia babelkowa) dla lepszej ochrony w czasie transportu

Komputery stacjonarne powinny być transportowane w oryginalnym opakowaniu, zabezpieczone styropianem/folią bąbelkową oraz dodatkowo zapakowane w wiekszy karton dla lepszego zabezpieczenia (box in box). Pomiedzy kartonami nalezy umieścić odpowiednią ilosc wypełniaczy np folii babelkowej. Przed zapakowaniem komputera stacjonarnego należy wymontować dysk twardy, umieścić go w folii antystatycznej a następnie w folii bąbelkowej. Tak przygotowany dysk twardy może być przewożony w tej samej paczce co komputer. Radzimy przed wysyłką zrobic kopie zapasową danych na dysku. Nie odpowiadamy za utrate danych na dysku wynikłą z nieprawidłowego pakowania.

Torby podróżne

Torby podróżne mogą być przewożone bez opakowania kartonowego (nie dotyczy nadań z Irlandii) . Muszą być jednak zabezpieczone w całości kilkoma warstwami folii babelkowej oraz pakunkowej bądź folii spożywczej. Pod folia należy również umieścić dodatkowo kartkę z pełnymi danymi Odbiorcy: Imię i Nazwisko/Adres wraz z kodem pocztowym/Telefon kontaktowy. Torba nie powinna miec żadnych wystających elementów. Torby podlegają takim samym ograniczeniom wymiarowym jak paczki kartonowe.
UWAGA: w przypadku nadania z Irlandii torby musza być zapakowane w karton lub obłożone warstwa kartonu wycięta z większego opakowania i dodatkowo oklejone dokładnie folią. Wynika to z wymogów transportowych.

Copyright 2010 - 2015 MAXKURIER.pl all rights Reserved.

ładowanie
Jesteśmy na Facebook