Kurier na wakacje

Za dużo bagażu? Prześlij go kurierem!

Wyjazd na wakacje często kojarzą nam się z męką, zwłaszcza jeśli podróżujemy pociągiem lub autobusem. Zbyt duża ilość bagażu przeszkadza w podróży i zmusza nas do ciągłego myślenia, czy aby na pewno nasz bagaż jest bezpieczny. Wyjazdy zagraniczne wiążą się często z wieloma godzinami spędzonymi w środkach transportu – nierzadko z przesiadkami. Zapomnij o tym problemie raz na zawsze i wyślij swój bagaż kurierem! Wysyłka bagażu jest równie prosta, co wysyłka paczki za granicę. Zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem i odbierz swój bagaż na miejscu.

Przed przekazaniem bagażu kurierowi należy go odpowiednio zabezpieczyć. Nasz bagaż musi oczywiście podróżować w torbie lub w walizce, a jego wymiary powinny być takie jak dla paczek kartonowych (maksymalna długość: 300 cm, maksymalna szerokość: 175-200 cm). Kurier do Francji, czy innego kraju europejskiego, nie może przyjąć przesyłki przekraczającej te wymiary bez uprzedniego zgłoszenia wysyłki bagażu o wymiarach niestandardowych. Torby nie muszą być pakowane w karton (wyjątkiem są przesyłki z Irlandii), wystarczy owinąć torbę kilkoma warstwami folii bąbelkowej lub folii typu stretch. Pod folią umieszczamy dane adresata: imię i nazwisko, adres i telefon kontaktowy. Pakując torbę, należy pamiętać o tym, że nie może mieć ona żadnych wystających elementów, które mogłyby się odkształcić lub uszkodzić inne przesyłki w czasie przewozu.

Jaki koszt poniesiemy za tego rodzaju przesyłki zagraniczne? Cennik wysyłek zagranicznych obejmujący m.in. przesyłki kurierskie do Anglii, Irlandii, Holandii, Francji, Niemiec i innych krajów europejskich znajduje się na naszej stronie internetowej w zakładce „Cennik”. W przypadku przesyłek o niestandardowych rozmiarach zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami. Bagaż można odebrać już następnego dnia, dlatego nie ma możliwości, żeby nasi Klienci musieli długo czekać na niezbędne przedmioty i dotarli na miejsce przed nami. Odpowiednio zabezpieczony bagaż jest bezpiecznie przewożony przez naszych kurierów i dostarczany na adres odbiorcy w możliwie jak najkrótszym czasie.