Popularne prezenty dla dzieci – jak je spakować, by przesłać za granicę?

W obecnych czasach w sklepach możemy kupić wszystko. Jeśli chcemy zrobić prawdziwą niespodziankę dziecku, często decydujemy się na zakup roweru, komputera lub innego sprzętu, o którym marzy każdy małolat. Decydując się na wysyłkę prezentu o dużych gabarytach do innego kraju, możemy jednak mieć problem z zapakowaniem przesyłki tak, by bezpiecznie dotarła do odbiorcy. Jak spakować przesyłki zagraniczne o większych gabarytach?

Odpowiedzialność za odpowiednie zabezpieczenie zawartości paczki i jej przygotowanie do transportu spoczywa na Nadawcy. W związku z tym zadbajmy o to, by nasza przesyłka była dobrze zabezpieczona, zanim odbierze ją od nas kurier. Irlandia, Anglia, Niemcy, Francja i Holandia to najczęstsze miejsca, do których jeżdżą nasi kurierzy. Warunki na europejskich drogach są różne, dlatego też, aby przesyłka dotarła bezpiecznie, należy zabezpieczyć zawartość styropianem, folią bąbelkową lub innego rodzaju wypełniaczem. Najważniejsze jest, by pamiętać, że sprzęt znajdujący się wewnątrz kartonu powinien był całkowicie unieruchomiony przez wypełniacz. Jeśli nasz sprzęt jest niewielkich rozmiarów i ma własny karton, zabezpieczmy go dodatkowo, wkładając przesyłkę w większy karton i wypełniając przestrzeń folią bąbelkową lub styropianem. Następnie karton oklejamy taśmą pakunkową i folią typu stretch. Należy pamiętać, aby przed zapakowaniem komputera, wyjąć twardy dysk, umieścić go w folii antystatycznej i folii bąbelkowej, a następnie włożyć do paczki ze sprzętem.

Jeśli chcemy wysłać rower, musimy pamiętać o kilku ważnych rzeczach. Kierownicę należy skręcić o 90°, tak by znalazła się w jednej linii z kołem. Należy również odkręcić pedały, wkręcając je od wewnętrznej strony ramion korby, a kierownicę i siodełko maksymalnie obniżyć. Można również odkręcić koła, układając je przy ramie i tym samym zmniejszając rozmiar przesyłki. Do pakowania rowerów przeznaczone są kartony rowerowe. Kurier do Holandii, Wielkiej Brytanii, Belgii i Niemiec nie może przyjąć rowerów o gabarytach większych niż 330 cm, dlatego niekiedy zalecana jest wysyłka w dwóch kartonach w cenie jednej paczki rowerowej.